Vandens filtrai, medžiagos vandens paruošimui, pramoninė chemija, siurbliai
Pagrindinis | Apie mus | Paslaugos | Servisas | Naujienos | Karjera | Kontaktai
 
Jūsų krepšelis šiuo metu tuščias
home_on mail_on map_on  
 
 
Pramoninė chemija
Medžiagos vandenruošai
Vandens filtravimo sistemos
Siurbliai

Naujienos
2010-06-05
2010 m. birželio 1-4 d. Tarptautiniame parodų centre „Krokus Ekspo“ Maskvoje vyko 9-tasis tarptautinis vandens forumas EKVATEK -2010.
Read more text
 
2010-02-10
Kompanijos Chemimpex jonitinių dervų gamybinė bazė sertifikuota ISO 9001, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007
Read more text
 
2008-05-22
Nuo 2008 birželio 15d. keičiasi mūsų buveinės adresas. Mus galėsite rasti adresu Konstitucijos pr. 15/2, LT- 09319 Vilnius.
Read more text
 
Vandens paruošimas

Šiuolaikinis vandens valymas yra technologinių procesų kompleksas, kurio tikslas - užtikrinti tokius gaunamo iš gamtinio šaltinio vandens kokybinius rodiklius, kad jis tiktų garo bei vandens šildymo katilų maitinimui ir įvairiems technologiniams tikslams.

Svarbiausia jonitų pritaikymo sritimi buvo ir lieka vandens paruošimas. Naudojant jonitinius filtrus, yra gaunamas demineralizuotas (bedruskis) vanduo garo jėgainėms, daugeliui šiuolaikinių technologinių procesų bei buitinėms reikmėms. Vandens valymą, kaip taisyklė, sudaro keli etapai.

Pirmasis vandens valymo etapas yra skaidrinimas (pakibusių, koloidinių ir suspenduotų teršalų šalinimas taikant koaguliacijos, nusistojimo ir filtravimo metodus). Vandens skaidrinimui ir blukinimui valymo įrenginiuose yra atliekama pakibusių bei koloidinių teršalų koaguliacija aliuminio sulfatu arba geležies chloridu.

Antrasis etapas yra vandens kietumo (bendro kalcio ir magnio druskų kiekio) mažinimas. Ekonomiškiausias ir efektyviausias būdas vandens kietumui mažinti yra minkštinimo filtrų naudojimas. Patekęs į filtrą kietasis vanduo pereina pro jonų mainų dervos sluoksnį. Tuomet keičiasi vandenyje ištirpusių druskų cheminė sudėtis: „kietuosius“ kalcio ir magnio jonus pakeičia „minkštieji“ natrio jonai, kurių gausu dervoje ir kurie nesudaro kietųjų nuosėdų.

Trečiasis vandens valymo etapas yra druskų ir silicio šalinimas, naudojant jonų mainų procesą. Šiame etape kombinuoto poveikio filtruose yra kartu naudojami katijonitas ir anijonitas. Kitas druskų ir silicio šalinimo metodas yra pagrįstas distiliacija garintuvuose, tačiau šio metodo našumas yra žymiai mažesnis; be to, jam reikia specialių brangių įrenginių.

Pramonės šakos, kuriose yra naudojamos jonų mainų dervos

PRAMONĖS ŠAKA PASKIRTIS

Chemijos pramonė

  • Neorganinių medžiagų ir mineralinių trąšų technologijos
  • Organinių medžiagų technologijos


Šarminių metalų karbonatų, natrio šarmo, amonio druskų šalinimas. Naudojimas jodo ir bromo gavyboje. Apatitų žaliavos apdorojimas. Naudojimas fosforo rūgšties ir trinatrio fosfato gamyboje. Naudojimas gaminant fosfatus bei nitratus ir įvairių savybių elektrolitus. Mineralinių trąšų kokybinių rodiklių pagerinimas. Naudojimas utilizuojant chemijos pramonės atliekas trąšų mikropapildams gaminti; mikroelementams į dirvą įvesti ir kt.

Katalizė jonitų pagrindu. Organinių medžiagų dehidratacija ir rafinavimas. Krekingo katalizatorių regeneracija; organinių rūgščių atskyrimas; biologiškai aktyvių medžiagų išskyrimas bei valymas ir kt.
Hidrometalurgijos pramonė Naudojimas urano ir aukso gavyboje. Urano irimo produktų atskyrimas. Naudojimas spalvotųjų ir retųjų žemės metalų gavyboje.
Maisto pramonė Difuzinių sulčių valymas bei rafinavimas cukraus ir krakmolo bei sirupo gamyboje. Gliukozės, želatinos, glicerino valymas. Naudojimas pieno bei pieno konservų gamyboje. Naudojimas hibridinių ir vaisių vynų bei vaisių sulčių gamyboje jų skoniui pagerinti ir stabilumui padidinti. Augalinių aliejų valymas ir kt.
Mikrobiologijos pramonė Tirpalų, kurių sudėtyje yra cukraus (medienos hidrolizatų), valymas. Naudojimas pašarinių mielių, pašarų koncentratų, maistinių baltymų bei amino rūgščių gamyboje. Baltymų hidrolizės produktų valymas ir kt.
Farmacijos pramonė Naudojimas antibiotikų, alkaloidų, vitaminų (penicilino, streptomicino, biomicino, morfino, kofeino, kodeino ir kt.) gamyboje, taip pat fermentų, įskaitant imobilizuotus fermentus, gamyboje. Kraujo konservavimas, toksiškų medžiagų šalinimas (dirbtinis inkstas, kraujo valymas). Virusų išskyrimas ir valymas. Naudojimas antitoksinių serumų gamyboje, medicinos diagnostikoje ir kt.
Reaktyvų ir aukšto grynumo laipsnio medžiagų gamyba Naudojimas koloidinių tirpalų, chemiškai švarių reaktyvų bei aukšto grynumo laipsnio medžiagų gamyboje.
Vandens paruošimas; aplinkosauga Vandens minkštinimas, demineralizacija, desilikacija. Garo ir vandens kokybės kontrolė. Radioaktyviųjų vandenų dezaktyvacija. metalų druskų, fenolio, ciano, arseno bei sieros junginių, taip pat baltyminių junginių šalinimas iš pramoninių nutekamųjų vandenų (t. sk. chemijos, mikrobiologijos, maisto, chemijos ir farmacijos, hidrometalurgijos, popieriaus bei celiuliozės ir kitose pramonės šakose). Elektrolitų gamyboje naudojamo vandens apdorojimas ir kt.
 
Vartotojo prisijungimas
Paslaugos
Transportas ir logistika
Muitinės tarpininkavimo paslaugos
Įrenginių priežiūra
Vandens filtrų aptarnavimas
sus
laikas_LT
Apklausa
Koks, Jūsų manymu, paieškos šaltinis būtų patogiausias ir efektyviausias?
 
     
 
 
UAB „VEKTRENA" Konstirucijos pr. 15-2 LT-09319 Vilnius Lietuva Tel. (8~5) 2425897 Faks. (8~5) 2427199 El.paštas info@vektrena.lt
Kodas 300114099 PVM kodas LT100001677812 Reg. Nr.072162, VĮ Registrų centro Vilniaus filialas
Interneto svetainių kūrimas - dArt