Vandens filtrai, medžiagos vandens paruošimui, pramoninė chemija, siurbliai
Pagrindinis | Apie mus | Paslaugos | Servisas | Naujienos | Karjera | Kontaktai
 
Jūsų krepšelis šiuo metu tuščias
home_on mail_on map_on  
 
 
Pramoninė chemija
Medžiagos vandenruošai
Vandens filtravimo sistemos
Siurbliai

Naujienos
2010-06-05
2010 m. birželio 1-4 d. Tarptautiniame parodų centre „Krokus Ekspo“ Maskvoje vyko 9-tasis tarptautinis vandens forumas EKVATEK -2010.
Read more text
 
2010-02-10
Kompanijos Chemimpex jonitinių dervų gamybinė bazė sertifikuota ISO 9001, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007
Read more text
 
2008-05-22
Nuo 2008 birželio 15d. keičiasi mūsų buveinės adresas. Mus galėsite rasti adresu Konstitucijos pr. 15/2, LT- 09319 Vilnius.
Read more text
 
JONŲ MAINŲ DERVOS

Jonitai yra kietos, praktiškai netirpios medžiagos, gebančios dalyvauti jonų mainuose. Jonitai geba absorbuoti teigiamus ar neigiamus jonus (katijonus ar anijonus) iš elektrolitų (druskų, rūgščių ir šarmų) tirpalų, vietoje jų išskirdami į tirpalą ekvivalentinį kitų jonų su to paties ženklo krūviu kiekį.

Iš neorganinių jonitų didžiausią praktinę svarbą turi gamtiniai ir sintetiniai aliumosilikatai (kai kurie molingi mineralai, ceolitai, permutitai), daugiavalenčių metalų hidroksidai ir druskos, pavyzdžiui, cirkonio hidroksidas ir fosfatas. Naudojami ir jonitai, gaunami chemiškai apdorojant anglis, celiuliozę, ligniną ir kt.

Tačiau plačiausiai yra naudojami sintetiniai organiniai jonitai – jonų mainų dervos.

Jonų mainų dervos yra netirpūs stambiamolekuliniai junginiai su funkcinėmis jonogeninėmis grupėmis, gebančiomis dalyvauti mainų reakcijoje su tirpalo jonais. Kai kurių tipų jonitai gali dalyvauti susijungimo (kompleksų susidarymo) ir oksidacijos-redukcijos reakcijose, taip pat turi kai kurių junginių fizinės sorbcijos (sugėrimo) savybę.

Jonitai gali būti gelio struktūros, didelio poringumo struktūros ir tarpinės struktūros.

Gelio struktūros jonitai nėra poringi ir gali dalyvauti jonų mainuose tik būdami išbrinkę.

Didelio poringumo struktūros jonitai turi gausybę porų paviršiuje, todėl gali dalyvauti jonų mainuose tiek išbrinkę tiek neišbrinkę.

Gelio struktūros jonitai pasižymi didesne mainų geba, negu didelio poringumo jonitai, tačiau nusileidžia pastariesiems osmosiniu stabilumu ir cheminiu bei šiluminiu atsparumu.

Jonitai skirstomi į anijonitus (medžiagas, sugebančias mainytis anijonais) ir katijonitus (medžiagas, sugebančias mainytis katijonais).

ANIJONITAI

skirstomi į:

  • stipriai bazinius, sugebančius mainytis bet kokio disociacijos laipsnio anijonais tirpaluose, esant bet kuriam рН dydžiui;
  • silpnai bazinius, sugebančius keistis anijonais iš rūgščių tirpalų, kai рН 1-6;
  • tarpinio ir kombinuoto aktyvumo.


KATIJONITAI

skirstomi į:

  • stipriai rūgštinius, galinčius keistis katijonais tirpaluose, esant bet kuriam рН dydžiui;
  • silpnai rūgštinius, sugebančius keistis katijonais šarminėje terpėje, esant рН > 7.
Jonitai paprastai yra gaminami druskų (natrio, chloro) arba maišytų druskų (natrio-vandenilio, hidroksilinė-chloro) forma. Taip pat gaminami jonitai praktiškai darbuose naudojama forma (vandenilio, hidroksiline ir kt.). Šios medžiagos yra naudojamos maisto, farmacijos, medicinos pramonėje, taip pat kruopščiam kondensato valymui atominėse elektrinėse. Taip pat gaminami jonitų mišiniai, paruošti naudoti kombinuoto poveikio filtruose.

Svarbiausias jonų mainų dervų rodiklis yra drėgnumas, nes dėl funkcinių jonų mainų dervų grupių hidrofilinių savybių dervoje esanti drėgmė yra „chemiškai surišta“. Specialiai pašalinus šią drėgmę, toliau naudojant dervą granulė fiziškai suirsta. „Išorinė“ drėgmė, chemiškai nesurišta su funkcine dervos grupe, paprastai pašalinama prieš pakavimą (centrifuguojant arba filtruojant).
Jonų mainų dervų transportavimo patogumui jos yra pakuojamos pagal standartinį svorį ir parduodamos supakuotos tam tikru kiekiu – dabar jau vartotojo patogumui. Yra nustatomas kiekvieno drėgno gaminio svoris, pagrįstas svorio ir tūrio santykiu (kg/m3), kuris yra nuolat koreguojamas.

Kita svarbi jonų mainų dervų savybė yra jonų mainų geba – svorio, tūrio, darbinė.

Svorio ir tūrio geba yra standartiniai rodikliai, nustatomi laboratorijos sąlygomis pagal standartines metodikas ir nurodomi pagamintos produkcijos dokumentuose.
Tuo tarpu darbinė jonų mainų geba negali būti matuojama laboratorijos sąlygomis, nes ji priklauso nuo geometrinių dervos sluoksnio matmenų ir nuo konkrečių apdorojamų tirpalų savybių (regeneracijos laipsnio, srauto greičio, ištirpusių medžiagų koncentracijos, reikiamų apdorojamo tirpalo kokybės rodiklių, tikslaus dalelių dydžio).
Jonų mainų dervų gamintojai papildomais tyrimais nustato duomenis, kuriais remiantis galima rekomenduoti optimalias sorbcijos-desorbcijos technologijas.

 
Vartotojo prisijungimas
Paslaugos
Transportas ir logistika
Muitinės tarpininkavimo paslaugos
Įrenginių priežiūra
Vandens filtrų aptarnavimas
sus
laikas_LT
Apklausa
Koks, Jūsų manymu, paieškos šaltinis būtų patogiausias ir efektyviausias?
 
     
 
 
UAB „VEKTRENA" Konstirucijos pr. 15-2 LT-09319 Vilnius Lietuva Tel. (8~5) 2425897 Faks. (8~5) 2427199 El.paštas info@vektrena.lt
Kodas 300114099 PVM kodas LT100001677812 Reg. Nr.072162, VĮ Registrų centro Vilniaus filialas
Interneto svetainių kūrimas - dArt